Reklamı Geç
a1 üst
a1 üst arzzz
a1 arzzz
a1 arz

MOOV'un Getir'e satışından Anadolu Grubu'na 23 milyon dolarlık katkı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MOOV'un Getir'e satışından Anadolu Grubu'na 23 milyon dolarlık katkı
Anadolu Grubu iştiraki Moov’un hisse satışı imzalandı. Getir, yüzde 75’lik hisseyi 23 milyon dolara aldı.

Dünya'dan Kerim ÜLKER'in haberine göre Anadolu Grubu bünyesindeki mobilite şirketi Moov'un yüzde 75'ini almak için Ağustos ayında anlaşmaya varan yerli unicorn Getir'e, satışında sona gelindi. Rekabet Kurumu'nun geçtiğimiz haftalarda onay verdiği satış sürecinde imzalar atıldı ve Moov’un yüzde 75’i Getir’e satıldı.

Ağustos ayında yapılan açıklamada fiyat 16 milyon dolar olarak açıklanmışken, bugün yapılan açıklamada bu rakam 23 milyon dolar olarak ifade edildi.

Anadolu Grubu’ndan KAP’a yapılan açıklamada “19 Ağustos 2021’de yapılan KAP açıklamamızda belirtildiği üzere, taraflarca sağlanmış mutabakata göre MOOV'un sermayesini temsil eden payların yüzde 75'inin devir bedeli, 16 milyon dolar tutarı üzerine MOOV'un kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan araçlara ilişkin varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın yüzde 75 oranındaki kısmının eklenmesi/çıkarılması şeklinde hesaplanacaktır. Bu hesaplama sonucunda toplam payının devir bedelinin yaklaşık 23 milyon dolar seviyesinde olacağı tahmin edilmekle birlikte kesin tutar devir işlemlerinin tamamlandığı tarihte belli olacaktır” denildi.

 2 BİN 500’DEN FAZLA ARACI VAR

Eylül 2018’den bu yana araç paylaşımı hizmeti veren MOOV, Temmuz ayında 3 milyonuncu kiralamaya imza attığını duyurmuştu. 700 araçla faaliyete başlayan MOOV, bugün 2 bin 500’den fazla aracıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da hizmet veriyor. Getir ise, geçtiğimiz Mart ayında aldığı 300 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye'nin ikinci 'unicorn' girişimi olmuştu. En son Haziran ayı başında 550 milyon dolar yatırım alan Getir, bu yatırımın ardından değerini 7.5 milyar dolara taşımıştı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yatırımcının altından vazgeçmeye niyeti yokÖnceki Haber

Yatırımcının altından vazgeçmeye niyeti...

VİOP'ta fiziki teslimatlı dolar/TL sözleşmeleri işleme açıldıSonraki Haber

VİOP'ta fiziki teslimatlı dolar/TL sözle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar